تیم ملی فوتسال افغانستان از ساعت 15:30امروز در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات داخل سالن اسیا به مصاف ترکمنستان میزبان رفت و سر انجام در یک بازی دراماتیک 11 بر 10 از سد ترکمنستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد.
نیمه اول این دیدار را تیم ملی کشورمان 3 بر دو برنده به رختکن رفت و در نیمه دوم نیز اختلاف را به دو گل رساند اما لحظات پایانی بازی ترکمن ها بازی را به تساوی کشاندند تا هر دو تیم در دو نیمه 5 دقیقه ی برای صعود به نیمه نهایی تلاش کنند.

نیمه اول وقت اضافه بدون رد و بدل شدن گل به پایان رسید و در اویل نیمه دوم وقت اضافه افغانستان پنجمین گل را به ثمر رساند و یک بار دیگر پیش افتاد اما لحظات بعد دوباره ترکمنستانی ها بازی را به تساوی کشاندند و دو تیم راهی ضربات پنالتی شدند.
نکته مهم در وقت های اضافه ، داوری یک طرفه به نفع ترکمن ها بود و با توجه به اینکه تیم افغانستان در نیمه دوم 5 خطا انجام داده بود هر خطای که در وقت اضافه انجام میداد پنالتی دوم اعلام می شد که داور چهار بار برای ترکمنستان پنالتی اعلام کرد و انها هیچ کدام آنها را نتوانستند به گل تبدیل کنند.
در ضربات پنالتی بازیکنان هر دو تیم 5 پنالتی خود را به گل تبدیل کردند اما علی رضا قربانی سنگربان افغانستان ششمین پنالتی ترکمن ها را مهار کرد و خودش ششمین پنالتی افغانستان را به گل تبدیل کرد تا افغانستان در نیمه نهایی رو در رویی ایران قرار بگیرد.
ایران و افغانستان فردا (یکشنبه) برای رسیدن به فینال پنجمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا با هم تقابل می کنند.

نصرالله رضایی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما