تیم ملی فوتبال نوجوانان افغانستان با پیروزی دراماتیک در مقابل ازبکستان و توقف ترکمنستان مقابل تاجیکستان، عنوان قهرمانی نخستین دوره رقابت های مرکز آسیا را کسب کرد.

به گزارش سایت افغانستان ما، افغانستان به لطف پیروزی در بازی رو در رو مقابل ازبکستان و توقف ۳ بر ۱ ترکمنستان مقابل تاجیکستان با کسب ۹ امتیاز از ۴ بازی به عنوان قهرمانی این رقابت ها رسید.

 

تیم ملی فوتبال نوجوانان افغانستان در آخرین مسابقه اش در رقابت های قهرمانی مرکز آسیا عصر دیروز در دیداری نزدیک و حساس در مقابل تیم میلی فوتبال نوجوانان ازبکستان به برتری رسید.

افغانستان در این جدال سخت با حساب ۳ بر ۲ تیم ازبکستان را شکست داد و در امتیاز ۹ با این تیم برابری کرد. سمیر سمندری در دقیقه ۶، تمیم میرزاده دقیقه ۶۳ و سید اصغر حسینی در دقیقه ۸۰ سه گلزن تیم ملی فوتبال زیر ۱۵ سال افغانستان در این مسابقه بودند..

در واقع پیروزی افغانستان در این مسابقه حساس به لطف قانون پیروزی در بازی رو در رو شانس قهرمانی را از تیم ازبکستان ۹ امتیازی گرفت. در آخرین جدال این رقابت ها نیز تیم تاجیکستان میزبان مسابقات با حساب ۳ بر ۱ ترکمنستان را شکست داد تا قهرمانی شاگردان سید هادی کاظمی در این مسابقات مسجل شود.

افغانستان در ۴ مسابقه ای که به صورت دوره ای در این رقابتها برگزار کرد، ۳ پیروزی در مقابل تیم های تاجیکستان، قرغیزستان و ازبکستان و تنها یک شکست در مقابل ترکمنستان به دست آورد.

در نخستین دوره رقابت های فوتبال زیر ۱۵ سال مرکز آسیا تیم های افغانستان، تاجیکستان، قرغیزستان، ترکمنستان ازبکستان شرکت کرده اند. لازم به ذکر است که تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران نیز از حضور در این رقابت ها انصراف داد.

این مسابقات به صورت لیگ برگزار شد که در نهایت با قهرمانی تیم ملی فوتبال نوجوانان افغانستان به پایان رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما