بانو فاطمه جعفری ورزشکار قوت الرمی در این دور از مسابقات بین المللی که با حضور ۲۲ کشور در لبنان برگزار گردید موفق به کسب مدال طلا و افتخار آفرینی برای کشور, شد.

به گزارش سایت افغانستان ما و به نقل از صنا، این دور از مسابقات قوت الرمی در تاریخ ۱۹ الی ۲۱ می ۲۰۱۷ با حضور ۲۲ کشور در شهر خسروان لبنان برگزار شد.

 فاطمه جعفری و فاطمه کریمی اولین بانوان افغان هستند که در این رشته ورزشی موفق به کسب مدال شده اند که با این وجود مسئولان داخلی هیچ توجهی به این موضوع نکرده اند.

این مقام آوری و افتخار آفرینی سه سال پس از بنیاینگذاری قوت الرمی در کشور حاصل شده است که نشان دهنده پتانسیل خوب کشور برای رشد در این ورزش می باشد و لذا می طلبد مسئولین توجه بیشتر و جدی تری به این رشته ورزشی داشته باشند.

ورزش قوت الرمی یک ورزش رزمی است که در آن از ضربات دست و پا و پرتاب سابمشن استفاده می شود.

این رشته ورزشی نخستین بار توسط داکتر ولید قصاص از کشور لبنان بنیان گذاری شد و بیش از ۷۰ کشور جهان این رشته ورزشی را به رسیمت شناخته اند.

ورزش قوت الرمی  درسال ۱۳۹۲ برای قرار گرفتن در چارچوب تربیت بدنی کشور به ریاست جمهوری پیشنهاد گردید که بعد از بررسی حکم آن صادر شد و از سال ۱۳۹۳ این ورزش رسما در چارچوب تربیت بدنی قرار گرفت و فعلا ۱۷ ولایت افغانستان به این ورزش فعالیت میکند.

این رشته پتانسیل خوبی برای رشد در کشور دارد و از آنجایی که از یک کشور اسلامی سرچشمه گرفته است تضادی با حجاب بانوان ندارد لذا نیازمند توجه بیشتر تربیت بدنی کشور به این رشته ورزشی وجود دارد.

لازم به ذکر است بانو جعفری سال گذشته نیز در مسابقات بین المللی قوت الرمی مقام سوم را کسب نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما