«عباس کریمی» شناگر معلول افغانستانی با کسب 2 مدال طلا در آمریکا سهمیه پارالمپیک ۲۰۱۷ را برای افغانستان کسب کرد.
به گزارش خبرنگار سایت افغانستان ما، شناگر معلول افغانستانی در رقابت‎های سهمیه بازی‎های پارالمپیک 2017 در ایالات متحده آمریکا، 2 مدال طلا برای افغانستان، به دست آورد.

«عباس کریمی»، افغانستان را صاحب 2 مدال طلا در رقابت‎های شنای کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک 2017 جهان از قاره امریکا ساخت.

این شناگر 18 ساله برتر افغانستان در شنای پروانه که بامداد امروز (دوشنبه 22 جوزا) در آمریکا برگزار شد، با فاصله 50 متر را در 40 ثانیه شنا کرد و برسکوی قهرمانی ایستاد و سهمیه حضور در رقابت‌های جهان را از قاره آمریکا، به دست آورد.

این ملی‌پوش افغانستانی، پیش از این در شنای 50 متر آزاد نیز با ثبت زمان 40 ثانیه قهرمان شد و به مدال طلا رسید.

به این ترتیب تاکنون وی در 2 بخش شنای آزاد و پروانه توانست به نمایند‎گی از افغانستان جواز حضور به بازی‎های پارالمپیک 2017 جهان را که در مکزیک برگزار خواهند شد، به دست آورد.

فارس نوشت : رقابت‎های کسب سهمیه بازی‎های پارالمپیک 2017 مکزیک از قاره آمریکا با حضور ورزشکاران معلول 18 کشور در ایندیانای آمریکا برگزارشده بودند.

کریمی که بدون دست بدنیا آمده است، ابتدا شنا را زیر نظر «قاسمی علی حمیدی»، رییس فدراسیون واترپلوی افغانستان در کابل آموخت و اکنون از 6 ماه بدین سو برای آموزش‎های فنی و  حرفه‌ای در فدراسیون پارالمپیک آمریکا، مشغول آموزش است.

عباس کریمی 5 سال است که پیراهن تیم ملی شنای معلولان افغانستان را برتن دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما