برای نخستین بار، فارسی زبانان سراسر دنیا به بهانه فستیوال فرهنگی هنری در پاریس پایتخت فرانسه گرد خواهند آمد. این فستیوال قرار است در قالب رقابت‌های خوانندگی، عکاسی، دوبله و اجرا، استندآپ کمدی و کاریکاتور، در ۱۳ تا ۲۰ ماه جنوری سال ۲۰۱۸ برگزار شود.

در کنار بخش رقابتی فستیوال، بخش‌های جنبی چون، نمایشگاه کتاب، رونمایی از آثار و معرفی نویسندگان فارسی زبان، کارگاه‌های نویسندگی با حضور چهره‌های ادبی و هنری از سه کشور افغانستان، تاجیکستان و ایران نیز برپا خواهد شد.
یکی از اعضای انجمن «پرشیانا» که برگزار کننده این فستیوال است، در گفت‌وگو با اطلاعات روز گفت که کنسرت‌های موسیقی مشترک و انفرادی با حضور خوانندگان مطرحی از سه کشور فارسی زبان نیز برگزار خواهد شد و برای داوری بخش‌های مسابقه‌یی فستیوال نیز سعی شده متخصصان و هنرمندان شناخته شده و برتر از سه کشور تاجیکستان، افغانستان و ایران گزینش شوند.
این برای نخستین بار است که فارسی زبانان سراسر دنیا، بدور از تعلق و در نظر گرفتن مرزهایی جغرافیایی گرد هم می‌آیند و امیدواریم که این فستیوال پیامی باشد برای تمام فارسی زبانان جهان که می‌توانند در قالب فرهنگ و هنر برخواسته از زبان فارسی گرد هم آیند و پیامبر دوستی و مودت باشند و اعتقاد ما بر این است که هنرمندان و فرهنگیان سه کشور می‌توانند ایجاد کننده این پل برای مردمان گویش‌ور زبان فارسی باشند.
لازم به ذکر است که این فستیوال توسط گروه رسانه‌های «پرشیانا» برگزار می‌شود و قرار است نحوه شرکت در این فستیوال و اطلاعات دیگر به‌زودی اعلام گردد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما