عبدالرب رسول سیاف از رهبران جهادی افغانستان در ششمین سالگرد ترور برهان الدین ربانی، رئیس جمهوری سابق افغانستان از دولت به خاطر بی تفاوتی در مقابل ارزش‌های اسلامی به شدت انتقاد کرد.

عبدالرب رسول سیاف امروز در این مراسم به سوگند مقامات عالی رتبه به حراست از ارزش‌های اسلام اشاره کرد و گفت "سکوت و غفلت" حکومت در این زمینه قابل پذیرش نیست.

 وی گفت: "اگر طالبان اسلام را از طریق وحشت ظلم و دهشت ضربه زدند، ما از درک فسق، فساد، رشوت، دزدی و چور و چپاول و فحشا ضربه زدیم. اسلام بیچاره بین دو آسیاب آرد است."

وی به طور مشخص از حکومت خواسته است تا در روشنی قانون اساسی، "خط واضحی بین هنر و فحشا" بکشد.

آقای سیاف گفت: "این سرحد در بین این دو وجود ندارد. ما هنر را بلد بودیم. در عربی به آن فن می‌گویند. مسلمانان در فن رسامی، نقاشی، خطاطی و امثال آن ماهر بودند. امروز یک زن نیمه برهنه سر استیژ رقص می‌کند و این را زیر نام هنر تیر می‌کنند. ما این هنر را منکر هستیم. این را اسلام قبول ندارد."

این سخنان آقای سیاف در حالی بیان می‌شود که به تازگی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان در مراسم نودمین سالروز تاسیس رادیو و تلویزیون ملی افغانستان لقب "بانوی آواز افغانستان" را به آریانا سعید آوازخوان پرآوازه این کشور داد.

پیشتر از این، به دنبال مخالفت‌های شورای علما و ملحوظات امنیتی از برگزاری کنسرت خانم آریانا در استدیوم ورزشی کابل جلوگیری شد و این کنسرت در هتل کانتیننتال برگزار گردید.

اخیرا همچنین برگزاری یک جشنواره که قرار بود در آن هنرمندان زن نیز حضور داشته باشند در ولایت شمالی سمنگان به دنبال مخالفت‌های عالمان دین لغو شد.

او گفت: "حالا ما می‌بینیم که از هر گوشه دین قیچی می‌شود. اخلاق قیچی می‌شود. سود که دشمنی با خدا و رسولش است در تمام بانک‌های ما وجود دارد و فحشا که تباه کن تمام جامعه است بدون اجازه و بدون تق تق از راه تلویزیون‌ها داخل خانه ما می‌شود."

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما