محفل اختتامیه دومین جشنواره کلمه (ویژه شعر) با معرفی برگزیدگان این جشنواره و رونمایی و اهدای تندیس کلمه، برگزار شد.

به گزارش افغانستان ما و به نقل از فرهنگ، محفل اختتامیه دومین جشنواره کلمه (ویژه شعر) با معرفی برگزیدگان این جشنواره و رونمایی و اهدای تندیس کلمه، صبح روز پنجشنبه، ۱۶ سنبله، در قم، برگزار شد.

 دکتر سلمان ذکی، دبیر برگزاری دومین جشنواره کلمه (ویژه شعر)، در این محفل، هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد انگیزه میان علاقمندان و چهره‌های جوان و تازه‌نفس، به‌منظور شناسایی و پرورش آنان، عنوان کرد.

ذکی، افزود: در پی انتشار فراخوان جشنواره، آثار قابل توجهی به دبیرخانه، ارسال شد. این آثار به لحاظ محتوایی و تکنیکی به هم نزدیک بودند.

دبیر برگزاری این جشنواره، می‌گوید: با بررسی‌هایی که انجام دادیم، آثار ارسالی را برای داوران جشنواره  ارسال کردیم و آن‌چه امروز اعلام می‌شود؛ نتیجه برداشت داوران است.

زهرا زاهدی، دبیر اجرایی این جشنواره نیز در سخنان خود در این محفل، اظهار داشت: کانون ادبی کلمه، سال گذشته اولین جشنواره داستان را برگزار کرد و امسال نیز جشنواره شعر کلمه را با هدف ارتقای سطح فنی و هنری شاعران جوان افغانستانی، برگزار کردیم.

زاهدی، خاطرنشان کرد: کانون ادبی- فرهنگی کلمه، با ایجاد یک فضای سالم رقابتی، به پویایی بیش از پیش جریان شعر در میان مهاجرین پرداخته تا در آینده نه چندان دور، شاهد درخشش هر چه بیش‌تر این شاعران در ادبیات افغاستان، باشیم.

در پایان این محفل، برگزیدگان جشنواره معرفی و تندیس و جایزه نقدی به آنان، اهدا شد.

«عارفه نوری»، «محمدحسن محقق»، «بانو زینب کریمی» و «فائزه حسینی» در بخش کلاسیک، به ترتیب مقام اول تا چهارم را کسب کردند.

در بخش آزاد نیز خانم «فائزه صالحی» «منصوره موسوی» و «آمنه محمودی» به ترتیب نفر اول تا سوم شناخته شدند

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما