فعال فرهنگی و رسانه‌ای کشور از برگزاری نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی "راهکاری برای صلح در افغانستان" خبر داد.

به گزارش سایت افغانستان ما و به نقل از صنا، «سید الیاس احمدی» فعال فرهنگی و مدیر مسئول خبرگزاری صنا از برگزاری نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در افغانستان خبر داد و گفت: این جشنواره ، مصمم است تا دیدگاه جوانان را به موضوعات روز جامعه جویا شده و در بازتاب آنان تلاش کند.

 به گفته وی ، موضوعاتی چون "دیدگاه عدالت‌خواهانه جوانان برای رسیدن به صلح" ، "نقش زنان در برقراری صلح" ، "راهکار نخبگان برای رسیدن به صلح در افغانستان" ، "تاثیر تجهیز علمی جامعه در آرامش و ترقی کشور" و " سهم جوانان در تصمیم گیری آینده افغانستان" مهمترین محورهای مورد نظر این جشنواره است.

احمدی با بیان اینکه محدودیت سنی در این جشنواره وجود ندارد، افزود: جشنواره مقاله نویسی تحت عنوان «راهکاری برای صلح» برای نخستین‌بار در افغانستان راه‌اندازی شده و همه می‌توانند با ارسال مقالات از سراسر جهان در این جشنواره اشتراک کنند.

وی مهلت ارسال مقالات را تا سی ام سنبله/ ۲۱ سپتمبر سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: علاقمندان می‌توانند آثار وزین خود را از طریق ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سید الیاس احمدی تصریح کرد: ۳ مقاله برتر در این جشنواره از سوی هیئت داوران انتخاب شده و به شورای عالی صلح فرستاده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صلح یک نیاز جدی جامعه است، گفت: ما تلاش می‌کنیم تا راهکار‌ مردمی پیرامون صلح را به دولت مردان بفرستیم.

احمدی در پایان سخنان خود افزود: اختتامیه جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در کابل برگزار خواهد شد که در آن برترین مقالات و راهکارها انتخاب و به برندگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما