61
اولین برنامه اندروید هرات شناسی به نام «هرات باستان» که توسط یکی از روزنامه نگاران هرات به نام «وحید پیمان» برنامه نویسی آن انجام شده در فضای مجازی منتشر شد.

اولین برنامه اندروید هرات شناسی به نام «هرات باستان» که توسط یکی از روزنامه نگاران هرات به نام «وحید پیمان» برنامه نویسی آن انجام شده در فضای مجازی منتشر شد.

این برنامه امکاناتی از قبیل معرفی، جغرافیا، دیدنی‌ها، اطلاعات عمومی، معرفی مشاهیر ولایت هرات را در خود گنجانده و کارهای گرافیکی این برنامه اندرویدی توسط سید مصطفی رحمانی صورت گرفته است.

وحید پیمان سازنده این برنامه گفت: 12 سال است علاقه خاصی به برنامه نویسی دارم و پیش از این هم سایت‌های پربیننده‌ای در این رابطه با هرات طراحی کرده بودم و نسخه آزمایشی این برنامه را 2  ماه پیش ارایه کردم که با وجود مشکلات باز هم مورد استقبال مردم قرار گرفت، اما دلیل اصلی که من این برنامه را طراحی کردم دسترسی آسان به موبایل و برنامه‌های آن است.

وی افزود: بعد از آن روی نسخه اصلی و شماره یک آن کار کردیم که فوق العاده مورد استقبال مردم قرار گرفت. کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند هم اگر به زبان فارسی آشنایی داشته باشند می‌توانند از این برنامه به عنوان راهنما استفاده کنند.

پیمان افزود: شهرهایی مثل دهلی، اصفهان، مشهد اینگونه برنامه‌ها را دارند. حتی در مورد متروشان برنامه برای موبایل وجود دارد اما در هرات چنین چیزی وجود نداشت لذا همیشه در ذهنم بود که کاری را در مورد هرات انجام بدهم.

پیمان گفت: در این برنامه به معرفی نواحی هرات و تعداد جمعیت هر ناحیه به تفکیک مرد و زن و حتی تعداد معتادین و میزان اشخاص با سواد و بیسواد، تعداد مدارس دولتی و خصوصی، تعداد موسسات و مساجد، زیارتگاه‌ها و مراکز امنیتی و رستوران‌ها هر منطقه پرداخته ایم.

وی خاطرنشان کرد: معرفی محل‌های مشهور، اماکن تاریخی، زیارتگاه‌ها، دانشگاه‌ها، مشاهیر، رسانه‌های محلی از جمله رادیو تلویزیون هرات نیز از امکانات این برنامه است که در نسخه‌های بعدی خواهد آمد.

ودصم با انتشار این خبر نوشت: شماره‌های تماس ضروری مانند: بخش‌های اورژانس بیمارستان‌ها، اداره پلیس راهنمایی و رانندگی، فرماندهی پلیس، شهرداری و ریاست برق و غیره  در بخشی دیگر گنجانده شده است.

منبع:فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما