برای نخستین بار، فارسی زبانان سراسر دنیا به بهانه فستیوال فرهنگی هنری در پاریس پایتخت فرانسه گرد خواهند آمد. این فستیوال قرار است در قالب رقابت‌های خوانندگی، عکاسی، دوبله و اجرا، استندآپ کمدی و کاریکاتور، در ۱۳ تا ۲۰ ماه جنوری سال ۲۰۱۸ برگزار شود.

سید نادر پژوهش و سید ابراهیم حجازی، از کارمندان سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، مقام های دوم و سوم مسابقات پینگ پونگ بین سفارت های کشورهای عضو اکو در تهران را به دست آوردند.

به گزارش افغانستان ما، بخش فرهنگی سازمان اکو در تهران روز پنجشنبه  ۱۶ سنبله اولین دور مسابقات پینگ پونگ بین سفارت های کشورهای عضو اکو را برگزار کرد.

جایزه عبدالقهار عاصی در بیست و سومین سال‌روز شهادتش به لیمه آفشید، شاعر و روزنامه‌نگار داده شد. بانو آفشید از شاعران جوان و فعالی است که ضمن کارهای خبرنگاری به شعر به گونه جدی می‌پردازد.
در مراسمی که به مناسبت بیست و سومین سال‌روز شهادت قهار عاصی از شاعران نام‌دار افغانستان به روز شنبه، ۸ میزان در کابل برگزار شده بود، صد‌ها تن از دانشجویان، منتقدان و استادان دانشگاه اشتراک کرده بودند.

محفل اختتامیه دومین جشنواره کلمه (ویژه شعر) با معرفی برگزیدگان این جشنواره و رونمایی و اهدای تندیس کلمه، برگزار شد.

به گزارش افغانستان ما و به نقل از فرهنگ، محفل اختتامیه دومین جشنواره کلمه (ویژه شعر) با معرفی برگزیدگان این جشنواره و رونمایی و اهدای تندیس کلمه، صبح روز پنجشنبه، ۱۶ سنبله، در قم، برگزار شد.

عبدالرب رسول سیاف از رهبران جهادی افغانستان در ششمین سالگرد ترور برهان الدین ربانی، رئیس جمهوری سابق افغانستان از دولت به خاطر بی تفاوتی در مقابل ارزش‌های اسلامی به شدت انتقاد کرد.

عبدالرب رسول سیاف امروز در این مراسم به سوگند مقامات عالی رتبه به حراست از ارزش‌های اسلام اشاره کرد و گفت "سکوت و غفلت" حکومت در این زمینه قابل پذیرش نیست.

فعال فرهنگی و رسانه‌ای کشور از برگزاری نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی "راهکاری برای صلح در افغانستان" خبر داد.

به گزارش سایت افغانستان ما و به نقل از صنا، «سید الیاس احمدی» فعال فرهنگی و مدیر مسئول خبرگزاری صنا از برگزاری نخستین دوره جشنواره مقاله نویسی راهکاری برای صلح در افغانستان خبر داد و گفت: این جشنواره ، مصمم است تا دیدگاه جوانان را به موضوعات روز جامعه جویا شده و در بازتاب آنان تلاش کند.

رئیس کمیسیون معارف در مجلس نمایندگان افغانستان گفته که نباید درباره بسته شدن مکاتب افغان- ترک درافغانستان برخورد سیاسی شود.

چند روز پیش آژانس توسعه و همکاری جهان ترک (تیکا) در افغانستان، فعالیت این مکاتب را در افغانستان دارای ماهیت "تروریستی" خواند و از کابل خواسته که این مدارس را ببندد.

وزارت معارف افغانستان می‌گوید که در حال حاضر ۱۷۰ هزار معلم در مکاتب افغانستان تدریس می‌کنند که ۳۳ درصد آنان زنان اند.

محمدحنیف بلخی، وزیر معارف افغانستان می‌گوید که سال آینده از طریق برنامۀ توانمندی زنان، تا ۳۰ هزار معلمین زن در ۳۴ ولایت افغانستان استخدام خواهند شد.


نشود فاشِ کسی آن‌چه میان من و توست** تااشارات نظر نامه‌رسان من و توست
گوش کن با لب خاموش سخن می‌گویم** پاسخم‌ده به نگاهی‌که زبان من و توست

یاسمین محمدی به همکاری مالی مؤسسه اکفاف برای اولین‌بار در کشور کتاب‌خانه‌ی «آرمان بریل» را در لیسه مسلکی نابینایان شهر کابل گشایش داد.
به گزارش سایت افغانستان ما، یاسمین محمدی دانشجوی سال دوم رشته‌های مدیریت پایه‌دار و طراحی لباس در یکی از دانشگاه‌های شهر پنسلوانیای امریکا است. خانم محمدی در مراسم گشایش این کتاب‌خانه گفت که برادرش (همایون محمدی) نیز نابینا و دانش‌اموز این لیسه است.

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما