35

برخی فعالان مدنی ولایت پکتیا امروز (یکشنبه) در نشست خبری از ضعف مدیریتی والی پکتیا به شدت انتقاد کرده و خواستار برکناری وی شدند.

کاهش 50 درصدی گمرکات پکتیا

«عطاالله حیران» فعال مدنی با بیان اینکه در 13 ماه فعالیت «نصرت ارسلان» والی پکتیا، هیچ‌گونه پروژه‌ای عملی نشده، گفت: والی کنونی ولایت پکتیا سبب وخامت اوضاع امنیتی این ولایت شده است.

حیران افزود: با آغاز کار والی جدید، درآمد گمرگات ولایت پکتیا از 15 میلیون افغانی به 7.5 میلیون افغانی کاهش یافته است.

وی والی پکتیا را بی‌کفایت و فساد پیشه خواند و تصریح کرد: مردم ولایت پکتیا از فعالیت والی جدید ناراضی بوده و خواستار برکناری وی هستند.

خیابان‌های کابل و پکتیا را می‌بندیم

این فعال مدنی افغانستان، از رهبران دولت وحدت ملی خواست تا نصرت ارسلان را برکنار و یک فرد صادق و با تجربه را جایگزین وی کنند.

عطاالله حیران در پایان سخنان خود تأکید کرد: اگر دولت وحدت ملی به خواست‌های ما توجه نکند، مردم ولایت پکتیا با راهپیمایی و تظاهرات‌ها، خیابان‌های کابل و پکتیا را خواهند بست.

استخدام بر اساس سلیقه والی

در همین حال «تاج‌محمد منگل» عضو شورای ولایتی پکتیا در این نشست خبری، با انتقاد شدید از عملکرد نصرت ارسلان، گفت: والی پکتیا شخص بی‌تجربه بوده و در تمام بخش‌ها دچار ضعف مدیریتی است.

منگل افزود: روند استخدام در این ولایت بر اساس سلیقه‌های شخصی از سوی والی انجام شده و خودسرانه عمل می‌کند.

وی تصریح کرد: با آغاز فعالیت والی جدید پکتیا هیچ جاده‌ای بازسازی و یا آسفالت نشده و از سوی دیگر هم درآمد گمرکات در جیب افراد وابسته به والی واریز می‌شود.

پاسگاه‌های طالبان بیش از نیروهای امنیتی

عضو شورای ولایتی ولایت پکتیا اظهار داشت: اکنون وضعیت امنیتی ولایت پکتیا رو به چالش نهاده و طالبان در این ولایت نفوذ کرده‌اند.

تاج‌محمد منگل با بیان اینکه اکنون در پکتیا پاسگاه‌های طالبان بیش از پاسگاه‌های نیروهای امنیتی است، از رهبری دولت وحدت ملی خواست تا در این حوزه توجه جدی کند.

همچنین این فعالان مدنی از تسلط طالبان بر 75 درصد جنگل ولایت پکتیا خبر داده و اظهار داشتند که افراد وابسته به والی به نام کمک به مساجد از مردم پول جمع‌آوری می‌کنند.

منبع:خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما