29

«احمدخسرو ضیا» مدیر عامل بانک «پشتنی» در این مراسم، با بیان اینکه واحد جدید بانک پشتنی به امکانات پیشرفته مجهز است، گفت: در سال‌های گذشته بانک «پشتنی» نتوانسته امکانات مدرن و خدمات عالی را برای شهروندان افغانستان مهیا کند، اما اکنون این بانک به تمام امکانات پیشرفته مجهز شده است. ضیا، بانک «پشتنی» را مرکزی برای حل مشکلات تاجران عنوان کرد و افزود: ما در تلاش هستیم تا این بانک را به خانه ملت و تاجران افغانستانی تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: بانک «پشتنی» جهت سهولت در انتقال پول تاجران، با 6 بانک جهانی به تفاهم رسیده و تاجران افغانستانی از این طریق قادر به انتقال سریع پول خواهند بود.

رئیس هیئت عامل بانک پشتنی تأکید کرد: این بانک در سال‌های گذشته به دلایل مختلف با شکست‌ مواجه شده بود، اما ما تلاش داریم تا بانک «پشتنی» را به یکی از بانک‌های پیشتاز منطقه تبدیل کنیم.

در همین حال «خان محمد» رئیس اتحادیه صرافان کابل، با بیان اینکه بانک «پشتنی» سومین بانک مطرح در افغانستان است گفت: این بانک جهت حل مشکلات مردم در سخت‌ترین شرایط و نابسامانی‌ها فعالیت داشته است.

وی اظهار داشت: این بانک با ایجاد چندین واحد در کشور‌های خارجی توانسته مشکلات بین‌الملل تاجران افغانستان را حل کند.

رئیس اتحادیه صرافان با اظهار خرسندی از عملکرد بانک «پشتنی»، افتتاح واحد جدید آن را در سرای شهزاده یک گام موثر در راستای پیشرفت بانکداری در افغانستان خواند.

«امین‌جان خوستی» تاجر افغانستانی در این مراسم، گفت: عدم مدیریت صحیح بانک‌ها سبب فرار سرمایه‌ها از این کشور شده است.

خوستی سرمایه‌گذاری در افغانستان را سبب رُشد اقتصاد خواند و از تاجران خواست تا در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند.

«رئیس عارفی» رئیس نهاد سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز در این مراسم، افتتاح واحد جدید بانک پشتنی را گام موثر در پیشبرد امور بانکی خواند و گفت: بانک «پشتنی» در سال‌های گذشته بنابر دلایل عدم رهبری سالم و فساد، ورشکست شده بود.

عارفی تصریح کرد: تاجران و سرمایه‌گذاران افغانستانی، بیشترین سرمایه‌گذاران کشور‌های خارجی است، در حالی‌ که مردم افغانستان نیاز به کار و نیاز به سرمایه‌گذاری در داخل این کشور دارند.

وی در پایان از تاجران خواست تا با سرمایه‌گذاری در افغانستان، از فرار جوانان جلوگیری کرده و اقدام به ایجاد فرصت‌های شغلی کنند.

بانک «پشتنی» در سال 1333 در زمان زمامداری «محمد ظاهرشاه» آخرین پادشاه افغانستان، با سرمایه اصلی دولت و سهام تاجران افغانستان تأسیس و فعالیت کرده است.

این بانک که سومین بانک مطرح افغانستان محسوب می‌شود در چندین کشور خارجی از جمله پاکستان شعبه‌ای را تاسیس کرده است.

منبع:خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما