328

در بیست و هفتمین سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از نماینده‌های افغانستانی امام خمینی(ره) در مشهد تجلیل خواهد شد. «علی فصیحی غزنوی»، عضو هیأت مؤسس شورای فرهنگی افغانستانی‌های مقیم ایران، در گفت‌وگو با سایت افغانستان خبرگزاری فارس، جزئیات بیشتری از روند برگزاری این مراسم را تشریح کرد و گفت: در بیست و هفتمین سالروز رحلت رهبر مسلمانان جهان، حضرت امام خمینی(ره) از نماینده‌های افغانستانی ایشان که در دوره‌های مختلف در افغانستان نماینده ایشان بودند تجلیل به عمل خواهد آمد و نماینده‌هایی که از دنیا رفتند، از خانواده‌های آنان تجلیل و تقدیر خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در این مراسم که عصر 14 خرداد در فرهنگسرای «قرآن و عترت» شهر مشهد برگزار خواهد شد دست خط و اجازه‌نامه‌های امام خمینی (ره) که برای نمایندگان خود در افغانستان اجازه وکالت داده بودند به نمایش گذاشته خواهد شد و برخی از نمایندگان امام خاطرات خود از آن ایام را بیان خواهند کرد.

فصیحی در ادامه از انتشار ویژه‌نامه‌ای به همین مناسبت خبر داد و افزود: به همت شورای فرهنگی افغانستانی‌های مقیم ایران یک ویژه‌نامه به مناسبت بیست و هفتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) منتشر و در روز مراسم در بین شرکت‌کنندگان توزیع خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: در این ویژه‌نامه روحانیون برجسته افغانستان که به درجه اجتهاد رسیدند معرفی می‌شوند و در کنار آن نمایندگان افغانستانی امام خمینی (ره) معرفی و متن دست خط‌ها، اجازه‌نامه‌ها و عکس‌هایی از نمایندگان امام خمینی (ره) منتشر خواهد شد.

این مراسم عصر جمعه 14 خرداد در فرهنگسرای قرآن و عترت، واقع در میدان امام حسین (ع) مشهد برگزار خواهد شد و ورود عموم در این مراسم آزاد است.

منبع:خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما