177

«علیرضا جزینی» قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران با بیان اینکه قاچاقچیان از هر ابزاری برای رساندن مواد به ایران و یا خروج آن از مرزها و ترانزیت آن به کشورهای دیگر استفاده می‌کنند، اظهار کرد: پس از انسداد مرزهای خاکی و ناامن کردن راه‌های آبی برای قاچاقچیان برخی از آنها به پرتاب مواد مخدر توسط منجنیق به داخل ایران متوسل شدند.وی افزود: این اتفاق بیشتر در مرزهای سیستان و بلوچستان رخ داده و کوله‌برهایی که مواد مخدر پرتاب شده را جمع‌آوری می‌کردند نیز شناسایی و با آنها برخورد کرده‌ایم. قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران به کشف 618 تن موادمخدر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال جاری نیز تاکنون 70 تن موادمخدر کشف شده است.

وی ادامه داد: کشف مواد مخدر در سال 94 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 11 درصد رشد را نشان می‌دهد و از سرجمع کشفیات در این سال، بیش از 80 درصد توسط نیروی انتظامی ایران، 9 درصد توسط وزارت اطلاعات ایران، 2.5 درصد توسط بسیج ایران، اندکی توسط گمرک و مقدار بسیار قلیلی توسط سازمان زندان‌های ایران انجام شده است.

ایسنا در گفت‌وگو با قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران نوشت: در سال گذشته 2 هزار و 517 مورد عملیات انجام شد و شمار تلفات و شهدای ایران از 16 نفر در سال 93 به 3 شهید در سال 94 رسیده است.

وی ادامه داد: علاوه بر این در خودروهای توقیفی قاچاقچیان 11 درصد افزایش داریم و کشته‌های اشرار و قاچاقچیان مسلح 30 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

منبع:خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما