142

دانشجویان افغانستانی مقیم هند که به امید آینده‌ای بهتر عزم این کشور شده‌اند، اکنون با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.این دانشجویان در واکنش به قطع کمک‌های شورای فرهنگی هند نامه‌ای را در فضای مجازی منتشر کردند. در متن این نامه آمده است: در هندوستان بیش از 10 هزار دانشجوی افغانستانی مشغول تحصیل هستند و اکثریت آنها از طرف پروژه  ICCR(شورای فرهنگی هند) تامین مالی می‌شوند.

این در حالیست که طی 3 ماه گذشته پروژه مذکور برای دانشجویان افغانستانی پولی را ارسال نکرده و با وجود تماس های مکرر به دفتر ICCR و سفارت افغانستان مقیم دهلی جواب مثبت دریافت نشده است.

باید گفت که برای اکثر دانشجویان تنها منبع مالی همین پول بورسیه است و تعدادی از آن‌ها حتی برای تهیه غذای خود هیچ پولی ندارند.

فشار امتحانات ار یک سو و هوای گرم و مشکلات نپرداختن کرایه اتاق و سایر نیازمندی‌ها از سوی دیگر، تاثیر منفی روی نتایج امتحانات دانشجویان خواهد گذاشت.

بنابر این از تمامی دوستان که در رسانه‌ها کار می‌کنند خواهش می‌شود تا این موضوع را به گوش مقامات مسئول رسانده و به دوستان محصل و مسافرشان کمک کنند.

این نامه در حالی منتشر شده که سفارت هند در افغانستان اعلام کرده که به دلایل امنیتی، شرایط سختگیرانه‌تری را برای صدور ویزا برای شهروندان این کشور وضع کرده است.

«منپریت ووهرا» سفیر هند در کابل گفت که هدف از وضع این شرایط کسب اطمینان بیشتر در مورد مسائل امنیتی است.

وی ارائه صورت حساب بانکی، ارائه نشانی دقیق محل سکونت متقاضی ویزا در هند و جزئیات بیشتر از سوابق زندگی را در فرم درخواست ویزا، از جمله شرایط مذکور اعلام کرد.

منبع:خبرگزاری فارس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما