دومین الماس بزرگ دنیا به قیمت ۳۹ میلیون و پانصد هزار پوند، معادل ۵۳ میلیون دلار، در لندن فروخته شد.

این الماس، سال گذشته نیز در یک حراج ارائه شد ولی به فروش نرفت.

هفته گذشته خبری به نقل از سازمان بهزیستی ایران منتشر شد که بر اساس آن ابتلا از طریق روابط جنسی محافظت نشده که از آن به عنوان موج سوم یاد می‌شود بیش از دیگر موارد سبب افزایش بیماران اچ‌آی‌وی/ایدز در ایران شده است.

این خبر همچنین بر این تأکید داشت که بسیاری از زنان ایران مبتلا به اچ‌آی‌وی/ایدز، "در دوران ازدواج بیمار شده‌اند."


 محققان یک دستگاه الکتریکی  را تولید کرده اند که می تواند اطراف قلب را احاطه کرده و باعث تحریک الکتریکی آن شود. بنابراین عملکرد قلب را در نارسایی قلبی ، که علت اصلی مرگ و میر می باشد را بهبود می بخشد.

این مطالعه که  مجله Science Translational Medicine منتشر شده است، به روش جدیدی با پتانسیل  بهبود عملکرد قلبی و درمان آریتمی های خطرناک با بهبود فعالیت عضلات آسیب دیده قلب و فعال کردن عضله قلب برای داشتن کارایی بالاتر اشاره کرده است.

بنا به گفته پژوهشگران، احتمال ابتلای افراد سیگاری به سرطان روده بزرگ دو برابر افراد غیرسیگاری است.

نتایج تحقیق جدید پژوهشگران دانشگاه مموریال در نیوفاندلند در کانادا حاکی از آن است افرادی که در حال حاضر سیگار می کشند و کسانی که در گذشته سیگاری بوده اند، نسبت به افراد غیر سیگاری برای ابتلای به سرطان روده بزرگ در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

ایسنا-ماجرای چالش نهنگ آبی که این روزها در دنیا قربانیان زیادی گرفته و سروصدایی در رسانه‌ها به پا کرده، شیری است که یک جوان روس به عنوان «بازی» طراحی کرده و ظاهراً آدم باید آن را بخورد، اما در عمل تبدیل به شیری شده که آدم‌ها را می‌خورد!

 فیلیپ بودکین جوان  بیست‌ودو ساله‌ی روس سال ۲۰۱۳ پایه‌های بازی مرگباری را گذاشت که حالا بسیاری را در سراسر جهان به خود مشغول کرده؛ گردانندگان بازی، کسانی که بازی می‌کنند، خانواده‌های آنان، مقامات کشورها و روزنامه‌نگارانی که در این سه، چهار سال هزاران خبر و گزارش به زبان‌های مختلف درباره‌ی «نهنگ آبی» تهیه کرده‌اند.

 

باستان‌شناسان در جریان کاوش‌های خود در مرکز مصر برای نخستین بار یک "شهر مردگان" را با یافته‌هایی "بی‌مانند" کشف کرده‌اند. به نظر می‌رسد که مومیایی‌ها متعلق به برگزیدگان و راهبان مصری در حدود ۲۳۰۰ سال پیش باشد.

boeing

چند سال پس از رشد غیرقابل ایرلاین‌های قرار گرفته در خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس که به رسیدن آنها به رتبه‌های برتر جهانی منجر شد، حالا به نظر می‌رسد این بازار رقیبی جدید و بسیار پرقدرت را در کنار خود می‌بیند.

به گزارش ایسنا، در شرایطی که گسترده‌ترین ایرلاین‌های امروز فعال در سطح جهان تعداد هواپیماهای فعال‌شان از مرز ۴۰۰ هواپیما نیز عبور نمی‌کند، چین غولی جدید را معرفی کرده که می‌تواند به تمام تصورات از فعالیت ایرلاین‌ها در جهان رنگی تازه بدهد

umef

داکتر عبدالله عبدالله،  رییس اجرایی کشور در صفحه رسمی خودش از نشست و گفتگو با وزیر تحصیلات عالی خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فرهنگ و به نقل از شبکه اطلاع رسانی افغانستان، داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در صفحه رسمی خودش از نشست و گفتگو با وزیر تحصیلات عالی خبر داد.

در این نشست وزیر تحصیلات عالی با ارایه گزارش به رییس اجرایی سند دانشگاه یومف سویس را فاقد اعتبار خواند و گفت که سند این دانشگاه در هیچ جا دارای اعتبار نمی باشد.

به لیست اسناد دانشگاه هایی که فاقد اعتبار هستند یک دانشگاه دیگر اضافه شد.

در همین حال رییس اجرایی به وزرات تحصیلات عالی دستور داد که با این دانشگاه طبق قوانین برخورد کند تا بیش از این فرصت های تحصیلی جوانان ضایع نشود.

این در حالی است که چندی قبل سند دانشگاه دنیا از درجه اعتبار ساقط شده بود. 

منبع: خبرگزاری فرهنگ

مایکروسافت غول نرم‌افزاری جهان و خالق سیستم عامل «ویندوز» که از سال ۱۹۸۵ در چند میلیارد کامپیوتر قرار دارد، به کاربران نوستالژیک که نگران مرگ Paint شدند، اطمینان داد که برنامه نقاشی «پینت»، یکی از اولین و ابتدایی‌ترین نرم‌افزارهای گرافیکی را هر چند از سیستم عامل ویندوز حذف خواهد کرد، اما از بین نخواهد برد.

شرکت مایکروسافت، در یادداشتی که دوشنبه ۲۴ جولای به «نیویورک تایمز» فرستاد، نوشت قابلیت‌های «پینت» که مردم می‌شناسند و دوست دارند، مثل ویرایش تصاویر و خلق آثار هنری دو بعدی، در «پینت سه بعدی» حفظ شده‌اند.

82

دارایی‌های موزه ملی افغانستان طی سال‌های گذشته آمار زیاد بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده و به عنوان یکی از مکان‌های گردشگری پایتخت افغانستان برشمرده می‌شود.با وجود فراز و فرودهای زیاد تحمیل شده به موزه ملی افغانستان، اما این موزه هم‌اکنون نیز یکی از با ارزش‌ترین موزه‌های کشورهای منطقه به شمار می‌رود.

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما