دکتر نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ضمن اشتراک در مراسم شب عاشورای حسینی در هیئت چهارده معصوم واقع در خیرآباد ورامین ضمن عرض تسلیت بمناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی طی سخنانی اظهار داشت: عاشورای حسینی نقطه درخشان در تاریخ اسلام و نمونه ای از ایثار و جانفشانی است که نظیرش را نمیتوان یافت. ایثاری که امام حسین ( ع) و یاران وفادارش در راه اسلام و اصلاح امت محمد (ص ) از همه چیز خود گذشتند.

دکتر نور گفت :جنایت کارانی که این جنایت هولناک تاریخی را مرتکب شدند خیال آن را کردند که به حسین (ع) و حسینیان نقطه پایان می گذارند و در این راه از هیچ نوع سنگدلی و قساوت و وحشت و جنایت دریغ نکردند.
امروز می بینیم که نام حسین (ع) و راه حسین هر روز در اقصی نقاط دنیا رو به گسترش است و تا قیام قیامت این وضعیت ادامه خواهد داشت. حسین و حسینیان در دنیا و آخرت سرافراز خواهند بود.
وی با اشاره به تلاش دشمن جهت نابودسازی دین اسلام گفت این دین نابود شدنی نیست و پیروان راه حسین (ع) هر روز رو به افزون شدن هستند.  ایکاش چنین میشد که یزید و یزیدیانی که جنایت هولناک کربلا را آفریدند چند دقیقه ای بطور مثال در روز اربعین حسینی به این جهان برگشت داده می شدند تا به چشم خود می دیدند که جنایت شان جز خسران ابدی برای خودشان نتیجه دیگری نداشته است.
دکتر نور تاکید کرد: قیام امام حسین ع برای اصلاح امت جدش بود نه برای چیز دیگری . ایشان در مدینه منوره بودند و قبل از ایشان امام حسن ع نیز در مدینه منوره بودند وضعیت را تا جایی که قابل تحمل بود تحمل کردند اما وقتی که دوران یزید رسید دیدند تمام خطوط قرمز زیر پا گذاشته شده است و ایشان عزم جزم خود را گرفتند و راهی کربلا شدند و این صحنه را رقم زدند که تا ابد ماندگار خواهد بود و پیروان و رهروان حسین نه تنها در دنیا که در آخرت هم سرافراز خواهند بود.
نور تصریح کرد: امروز مراسم های عزاداری تاسوعا و عاشورا در سرتاسر جهان از جمله افغانستان  برگزار میشود.افغانستان همیشه دوستدار حسین و حسینیان و اهل بیت بوده و تا قیامت نیز چنین خواهد بود . در افغانستان هرساله مراسم سوگواری عاشورای حسینی برگزار میشود این مراسم ها نه فقط در سطح مردمی و تکایاها بلکه در سطح حکومتی و رسمی برگزار میشود.
وی افزود: در افغانستان بستر فرهنگی و تاریخی و اجتماعی منازعات مذهبی وجود نداشته و ندارد و امروز هم هرگاه شما نمونه هایی از جنایات و جرائم تکفیری ها را می شنوید. آنها انسان های اجیر و بی ارزشی هستند که از بیرون استخدام میشوند از طرف همان کسانی که ناامنی را در افغانستان طرح ریزی می کنند.
دکتر نصیر احمد نور خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم با هوشیاری مردم افغانستان و جوانان و علما و روحانیون هرگز نخواهند توانست در میان مردم افغانستان نفاق مذهبی راه اندازی کنند .
سفیر کبیر جمهوری اسلامی افغانستان در ایران گفت: در قوانین ما هیچ گونه تبعیضی چه در سطح سیاسی و چه در سطح مذهبی وجود ندارد . باید متوجه باشیم یکی از اهداف جنایتکاران تکفیری که دست به کشتار مردم ما می زنند همین است که این بستر قانونی و مودت و دوستی بین مردم افغانستان را نقطه پایان بگذارند. ما باید هوشیار باشیم تا در دام اینگونه توطئه ها نیفتیم .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما