14

"فرهنگ خوش آمدید"، یکی از مفاهیمی است که در سال گذشته سر زبان ها افتاد. اما دقیقاً در شب سال نو در مورد این مفهوم شک و تردید نمایان شد، زمانی که حملات و دست درازی های جنسی توسط مهاجرینِ در مجموع افریقای شمالی در شهر کلن، خشم و انزجار را برانگیخت. بررسی جدید در باره ارتباط مهاجرت با جنایت

از زمان پیش آمد های شب سال نو، در آلمان شک و شبهه در مورد امکان ادغام مهاجرین به خصوص از کشور های اسلامی به وجود آمد. و بعد از همین حادثه نیز بحث در باره این پرسش شدت گرفت که آیا مهاجرین جنایت های از این نوع را نیز باخود می آورند.

حالا نهاد "خدمات رسانه ها و ادغام" در برلین یک بررسی را ارایه کرده است که یک ارتباط میان مهاجرت و جنایت را به روشنی رد می کند. این بررسی را دکتر کریستیان والبورگ انجام داده است. این دانشمند جرم شناسی در دانشگاه مونستر قبل از همه در بررسی اش در این زمینه، از آمار اداره امور جنایی آلمان فدرال استفاده کرده است.

او در گفتگو با دویچه وله در باره ارتباط نادرست میان مهاجرت و موارد جنایی گفت: "در قدم اول می توان تشخیص داد که در بیشترین زمینه های جنایی کلاسیک، ما تا به حال هیچ افزایش اعمال جنایی را در میان هر 100 هزار جمعیت کشور مشاهده نکرده ایم ... ساحه های مشخصی از موارد جنایی وجود دارند که ما در آنها افزایش جرم ها را مشاهده می کنیم که مربوط به جرم سرقط می شوند. به خصوص از چند سال به این سو موارد دزدی ها در خانه ها افزایش یافته است. به این دلیل نمی توان آن را با افزایش زیاد مهاجرت ربط داد."

اولف کوش رئیس پولیس جنایی در شهر براونشوایگ نیز تاکید می کند که این جنایات توسط مهاجرین صورت نگرفته است.

اولف کوش رئیس پولیس جنایی: میان مهاجرت و جرم های جنایی هیچ ربطی وجود ندارد

او از دو گروه عامل جرم های جنایی سخن می گوید: "ما غالباً با اشخاصی سرو کار داریم که از سال های زیاد به این سو در اروپا به سر می برند. اما دو گروه بزرگ سارقان وجود دارد که به کیسه بری دست می زنند: یک گروه از اروپای شرقی و گروه دیگر از کشور های مغرب می آیند. این ها جرم های جنایی اند که در آنجا ها نیز رخ می دهد و برای ما نیز مشکلات فراهم می کنند. اما این ها به مهاجرینی تعلق ندارد که در سال گذشته به گونۀ گروهی آمده اند، بلکه این سارق ها کسانی اند که از مدت ها از 8، 9 و 10 سال به این سو در اینجا زندگی می کنند."

تاکید بر ادغام مهاجرین

ساندرا بوچریوس در بررسی هایش به نتایچ در خور توجه دست یافته است. این دانشمند جرم شناسی از سال ها به این سو در کانادا در باره ارتباط میان مهاجرت جرم های جنایی تحقیق می کند. او ادغام مهاجرین را برای کاهش این جرم ها مهم می داند.

او به دویچه وله گفت: "مطالعات در حوزه بین المللی در اینجا روشن است: روشن به این معنا که کل روند ادغام میزان جنایات را در سطح ملی کاهش می دهد و افزایش نمی دهد. برخلاف آنچه اکثریت جمعیت کشور چنین احساسی دارند."

اما این دانشمند افزایش جرم های جنایی را در نسل دوم پیش بینی می کند. او فقدان ادغام اجتماعی را به عنوان عامل قوی خطر در این مورد می بیند.

کریستیان والبورگ از دانشگاه مونستر این موضوع را با بررسی اش ثابت می کند. او توضیح می دهد: "مهاجرین بالغ با دستیابی به بازار کار و یا دورنما برای آن، به ندرت مرتکب اعمال خلاف قانون می شوند."

به این دلیل این دانشمند تاکید می کند که باید به مهاجرینی که اجازه اقامت موقتی دارند، توجه صورت گیرد؛ زیرا آنها فاقد دورنما هستند، به کورس های آموزش زبان، جامعه و بازار کار راه ندارند و به این دلیل آنها با این وضعیت نامطمین با خطر رو آوری به جرم های جنایی مواجه هستند.

یک نتیجه مهم بررسی اداره امور جنایی آلمان فدرال این است که باوجود شمار زیاد مهاجرین در آلمان، شمار جرم های جنایی توسط مهاجرین از ماه جنوری تا ماه مارچ سال جاری 2016، تا 18 درصد کاهش یافته است.

منبع:دویچه وله

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما