دانش آموزان افغانستانی ولایت کرمان که ۱۰ روز پس از شروع مدارس به دلیل افغان بودن از مدرسه ابتدایی زینبیه اخراج شده بودند, با پیگیری مسئولین آموزش و پرورش منطقه و اداره اتباع مجددا به مدرسه بازگشتند.

این کودکان که دارای مدارک اقامتی نیز هستند پس از ۱۰ روز از مدرسه بدون هیچ دلیل قانونی اخراج و دچار سرگردانی شده بودند .

دویچه وله- در نتیجه انتخابات پارلمانی آلمان، احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی آرای بیشتری به دست آوردند و انگلا مرکل برای بار چهارم صدراعظم آلمان خواهد شد.حزب بدیل برای آلمان که سیاست ضد مهاجرت دارد نیز به پارلمان آلمان راه یافت.

آلمان نقش مهمی در افغانستان دارد. نخستین کنفرانس که منجر به تشکیل حکومت پس از طالبان شد در آلمان برگزار گردید. آلمان پس از امریکا و بریتانیا سومین کمک کننده بزرگ بین‌المللی به افغانستان است. از سوی دیگر ۲۵۰ هزار مهاجر افغان در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به اروپا مهاجرت کردند و بیشتر آن‌ها در آلمان به سر می‌برند.

چهار پناهجوی زیرسن از سوی سه فرد مهاجم که در حالت نشئه به سر می بردند، در شهر آپولدا در ایالت تورینگن آلمان زخمی شده اند. حمله کنندگان در نیمه شب با اعمال زور وارد منزل این پناهجویان شده اند.

سخنگوی پولیس در ایالت تورینگن آلمان از وارد شدن سه فرد نشئه به اقامتگاه پناهجویان زیرسن در این ایالت خبر داده است. به گفته پولیس افراد مظنون از جمع راستگرایان افراطی شناخته شده هستند.

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در توییتی که در اکانت رسمی خود منتشر کرده، دستور داده تا همه کودکان دانش‌آموز مهاجر افغانستانی که در ایران زندگی می‌کنند، باید در مدارس ثبت‌نام شوند.

این دستور پس از آن صادر شده که وزیر معارف ایران، مدتی پیش اعلام کرده بود که کار ثبت‌نام ۳۷۰ هزار دانش‌آموز مهاجر افغانستانی، انجام شده‌است.

سیدحسین عالمی بلخی؛ وزیر امور مهاجرین در نشست سالانه کمیشنری عالی سازمان ملل متحد(اکسکام) خواستار پذیرش درخواست پناهندگی افغانستانی از سوی کشورهای اروپایی شد.

 شصت و هشتمین نشست سالانه کمیشنری سازمان ملل(اکسکام) در ژنو، از کشور های همسایه و اروپایی به خاطر میزبانی از مهاجرین و تلاش های جدی برای دفاع از حقوق توظیف نماینده شایسته در افغانستان قدردانی کرد.

رئیس کل دادگستری ولایت تهران گفت: حکم متهم پرونده ستایش قریشی پس از تایید در دیوان عالی کشور و انجام فرآیند استیذان به دادسرای مجری حکم ابلاغ شده است.

غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران در گفت‌وگو با  خبرگزاری میزان با بیان اینکه حکم متهم پرونده ستایش قریشی توسط دیوان عالی کشور قطعی شده است، گفت: اولیای دم تقاضای اجرای حکم را کرده‌ و فرآیند استیذان مربوط به اجرای حکم نیز انجام و به دادسرای مجری حکم ابلاغ شده است.

قاتل ستایش قریشی که حکم اعدام و قصاصش در دیوان عالی کشور تأیید و مراحل استیذان هم برای اجرای حکم انجام شده، به تازگی ادعا کرده همدست داشته است.

عسگر قاسمی آقباش وکیل اولیای دم ستایش در گفت‌‌وگو با  تسنیم اظهار کرد: قاتل ستایش اخیراً و بعد از قطعیت حکمش در دیوان عالی کشور، ادعا کرده پس از به قتل رساندن ستایش، با همدستی یکی از دوستان خود، اقدامات مجرمانه را نسبت به جسد مقتول انجام داده است. 

وکیل مدافع اولیای دم ستایش قریشی از محکومیت قاتل به پرداخت 120 میلیون تومان به خانواده مقتول خبر داد.

به گزارش افغانستان ما؛ عسگر قاسمی آقباش وکیل مدافع اولیای دم ستایش قریشی در خصوص آخرین وضعیت پرونده موکلش اظهار داشت: 17 فروردین امسال به دنبال دادخواستی که اولیای دم ستایش داده بودند، جلسه دادگاه به منظور تعیین مهر‌المثل و ارش‌البکاره در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

دکتر نصیر احمد نور سفیر کبیر و نماینده فوق العاده جمهوری اسلامی افغانستان در تهران ضمن اشتراک در مراسم شب عاشورای حسینی در هیئت چهارده معصوم واقع در خیرآباد ورامین ضمن عرض تسلیت بمناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی طی سخنانی اظهار داشت: عاشورای حسینی نقطه درخشان در تاریخ اسلام و نمونه ای از ایثار و جانفشانی است که نظیرش را نمیتوان یافت. ایثاری که امام حسین ( ع) و یاران وفادارش در راه اسلام و اصلاح امت محمد (ص ) از همه چیز خود گذشتند.


روز جمعه پس از آنکه یک قایق ماهیگیری که مهاجران را انتقال می داد در منطقه ساحلی بحیره سیاه ترکیه غرق شد، مطابق به گزارش های دست داشته چهار تن کشته شده و ۲۰ تن دیگر مفقود گردیدند.

خبرگزاری های انادولو و دوگان گزارش داده اند که ۳۸ پناهجو نجات داده شده اند، اما عملیات جستجو و برای نجات ۱۵ تا ۲۰ نفر دیگر ادامه دارد که تاهنوز مفقود الاثر می باشند. این حادثه در ناحیه کیفکن ولایت قوجا ایلی واقع در شرق استانبول اتفاق افتاده است.

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما