تلفات تیراندازی بر یک کنسرت موسیقی در شهر لاس وگاس ایالات متحده امریکا به ۵۹ کشته و ۵۳۰ زخمی افزایش یافته است. اما تا حالا مقام‌ها نتوانسته اند انگیزه این تیراندازی مرگبار را دریابند.

یک تیرانداز منفرد ناوقت روز یک‌شنبه به وقت محلی از طبقه سی و دوم یک هوتل در لاس وگاس بر یک کنسرت موسیقی گلوله باری کرد. در نتیجه این تیراندازی، ۵۹ تن کشته و ۵۳۰ نفر دیگر زخمی شدند.

 

افسران گفته اند که با توجه به شمار زیاد زخمی‌ها، آمار تلفات این خونبارترین تیراندازی در تاریخ ایالات متحده امریکا ممکن است باز هم بلند برود. سال گذشته در یک تیراندازی در یک کلوب شبانه در اورلاندو ۴۹ نفر کشته شده بودند.

پولیس لاس وگاس گفته است که واحد سربازان ویژه برای وارد شدن به اتاق این تیرانداز در طبقه ۳۲ هوتل از مواد انفجاری استفاده کردند. سپس پولیس جسد او را در این اتاق یافتند.

جوزف لومباردو از مقام‌های پولیس در محل به خبرنگاران گفت: «ما به این باوریم که این فرد خودش را پیش از داخل شدن ما کشته است.» او افزود که بیش از ۱۰ میل تفنگ در اتاق او یافت شده است. افسرانی که در محل حضور داشته اند، گزارش می‌دادند که با شلیک‌های مسلسل خودکار از موقعیت بلند مواجه اند.

مقام‌ها روز دوشنبه هویت فرد تیرانداز را اعلام کردند که یک مرد ۶۴ ساله به نام اسیتفن کرایگ پداک است. او بازنشسته بوده و از منطقه مسکیت در ایالت نوادا در حدود ۱۲۸ کیلومتری لاس وگاس بوده است. پولیس به این باور است که او به تنهایی عمل کرده و همدست نداشته است.

جو لیمباردو، مقام پولیس لاس وگاس، به خبرنگاران گفت که بازجویان مقدار زیادی اسلحه در خانه فرد تیرانداز یافته اند که شامل ۱۸ سلاح گرم، مواد انفجاری و هزاران فیر مرمی است. همچنین مقداد زیادی آمونیم نایتریت که که برای ساختن مواد انفجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز در موتر فرد مهاجم یافت شده است.

مقام‌ها در تلاش اند انگیزه این تیراندازی گسترده را دریابند. لیمباردو گفت: «ما اصلا نمی‌دانیم که او به چه چیزی باور داشته است. نمی‌توانم مغز یک بیمار روانی را بخوانم.» او افزود که این مرد هیچ گونه سابقه جرمی نداشته است و پیش از این حمله برای پولیس شناخته شده نبوده است.

اریک پداک، برادر فرد مهاجم که در فلوریدا زندگی می‌کند، به شبکه «سی بی اس نیوز» گفته است که از این کشتار متحیر شده است. او افزود که برادرش «هیچ گونه وابستگی دینی و سیاسی نداشت». به گفته او، برادرش نه بیمار بود و نه مشتاق اسلحه.

آرون راوس، سخنگوی پولیس فدرال ایالات متحده (اف بی آی) گفت که بازجویان هیچگونه شاهدی در مورد ارتباط این حادثه با یک گروه تروریستی بین‌المللی نیافته اند. او پس از آن این سخنان را ابراز داشت که یک صفحه مروبط به گروه داعش مدعی شد که پداک به اسلام گرویده و به نیابت از این گروه این حمله را انجام داده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما