هفت سرباز معلول اردوی ملی افغانستان پس از پایان بازی‌های موسوم به شکست ناپذیر در کانادا به کشور برگشتند.

طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع افغانستان می‌گوید، همان‌گونه که منسوبین اردوی ملی از ارزش‌های ملی، حکومت و حاکمیت قانون در برابر دشمنان دفاع می‌کنند، سربازان معلول اردو نیز توانایی دست آوردها در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی و ورزشی دارند.

 آقای بهرامی این سخنان را امروز سه شنبه هنگام استقبال از ورزشکاران معلول اردوی ملی در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی بیان کرد که از مسابقات شکست ناپذیر در کانادا به کشور برگشتند.

او افزود:"معلولین قهرمان اردوی ملی که در شهر تورنتوی کانادا در مسابقات معلولین اردوهای جهان شرکت کرده بودند امروز با دست پر به کشور برگشتند، در این مسابقات ۵۵۰ بازیکن از هفده کشور جهان اشتراک کرده بودند که خوشبختانه معلولین قهرمان اردوی ملی کشور ما توانستند در این مسابقات لقب قهرمانی را کسب کنند."

در مسابقات زیر نام "شکست ناپدیر" که حدود دو هفته پیش در شهر تورنتو کانادا برگزار شده بود هفت تن به نماینده‌گی از معلولین اردوی ملی افغانستان شرکت کرده بودند.

پاور لیفتینگ، رولینگ و والیبال شامل این رقابت‌ها بودند.

به گفته مسئولان، معلولین اردوی ملی افغانستان توانستند در این مسابقات دو مدال به دست بیارند.

محمد عیسی اکبری بازیکن معلول اردوی ملی افغانستان که در این مسابقات در بخش پاورلیفتینگ مدال به دست آورده خطاب به معلولین کشور می‌گوید، معلولین باید مطابق توانایی خود کار کنند و نگذارند بار دوش جامعه شوند.

او می‌گوید: "پیام من به دیگر معلولین این است که مایوس نباشند، هر کدام شان می‌توانند هر کار را انجام دهند، اگر در میدان جنگ موفقیت‌های به دست آورده‌ایم در دیگر بخش‌ها هم می‌توانیم که دست آوردهای داشته باشیم."

هر چند افغانستان هنوز هم در جنگ به سر می‌برد اما مقام ها می‌گویند، این کشور در بخش‌های اقتصاد، فرهنگ، تجارت و ترانزیت پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته‌است.

مسئولین نهادهای ورزشی می‌گویند، این کشور در سال‌های اخیر در بخش‌های ورزشی به‌خصوص فوتبال و کرکت به سطح منطقه و جهان دست آوردهای خوبی داشته‌است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کلیه حقوق متعلق است به رسانه افغانستان ما
دیزاین شده در سما